Velké evropské medaile pro malý jesenický sport jiu-jitsu

03.05.2022

Jiu-Jitsu je bojové umění vzniklé pro potřeby japonských samurajů, a i tenhle malý sport má v Jeseníku svůj klub. Ten si o víkendu připsal velké úspěchy na Mistrovství Evropy bojových umění a sportů v severoitalské Cervii.

Dva členové amatérského oddílu sebeobrany specializujícího se na techniky judo, karate a právě jiu-jitsu, se vydali do Itálie, protože si už dříve dali za cíl účastnit se i zahraničních závodů. Před odjezdem byly ambice na dobré výsledky, jenže při účasti asi 420 závodníků jsou jedna věc ambice a druhá věc konkurence se stejnými ambicemi :-o

Unavení a nevyspaní z cestování, jeseničtí sportovci se zkoncentrovali na vysněný mezinárodní závod a nezklamali. Tereza Hoškova a Rostislav Ivan cenné kovy vybojovali. Terča si ve sportovní hale na krk pověsila jedno zlato a jedno stříbro. Rosťa pak dokonce vystoupal na nejvyšší stupínek znamenající zlato dvakrát!

Sportovní úspěch, neskutečný zážitek a povzbuzení do další práce, takhle jde shrnout výlet jesenických bojovníků do Itálie.

Foto (zdroj): Jiu-Jitsu Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.