Velká novinka pro lyžaře sjezdující na Červenohorském sedle

15.09.2022

Víme, jsme hrozní. Ještě nemáte vypuštěné bazény a my už na vás se sněhem. Jenomže zpráva z lyžařského areálu na Červenohorském sedle je žhavá. Sice měla být žhavá vloni, jenže postavit novou lanovku není jen tak, potřebujete posbírat takový štos lejster a nejmíň 38 razítek. To se vedení resortu nepovedlo, takže se zprovoznění nové kryté čtyřsedačky odsouvá na tuhle zimu. Proto je to žhavá novinka '22.

Ceny energií vhání vlekařům slzy do očí, všichni škrtí investice, vyčkávají s cenami skipasů a doufají, že nakonec budou elektřinu nakupovat za přiměřené ceny. Za téhle konstelace na Červenohorském sedle vrcholí přípravy na návštěvu drážních inspektorů, kteří doufáme posvětí rozjetí 1500 metrů dlouhé čtyřsedačkové lanovky na Velký Klínovec (lanovka A).

Lyžaři tak dostanou technologicky modernější a rychlejší lanovku, jejíž sedadla jsou navíc vybavena plastovou krycí bublinou, aby jízda nahoru za nepříznivého počasí nebyla takovým utrpením.

Vlastníci areálu museli vytáhnout lehce přes 30 milionů, aby svůj resort posunuli kvalitativně zase o kousek výš, což je v boji o lyžaře nevyhnutelné. Popularitu lyžování na ČHS nejde přehlédnout, potvrzují to loajální srdcaři i "nové tváře", které objevují kouzlo lyžovačky v centru Jeseníků.

Foto (zdroj): Areál Červenohorské sedlo

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.