Velká Kraš součástí světového úklidu

15.09.2018

Máme rádi akce, v nichž se potkávají lidé žijící ve stejném městě, obci. Momenty, kdy se sousedé potkávají jinak, než přes plot v nikdy nevyřčené soutěži o nejpěknější trávník nebo kdy někdejší spolužáci zakopávají válečnou sekeru, kterou vykopali, když před dvaceti lety milovali stejnou holku. Na Jesenicku je takových příležitostí mnoho (dětské dny, městské slavnosti, fotbaly místních klubů ...). Ale pak máte určitý druh akcí, kde dochází k ještě většímu 'sousedskému souznění'. Jsou to ty, při nichž doktor, řidič, anebo instalatér berou košťata a jdou uklízet své město.
A právě dnes je Celosvětový úklidový den! Iniciativa 'Let's do it!' vznikla v roce 2008 v Estonsku, od kterého by se naše země měla v mnoha ohledech učit a inspirovat. Dnes jde o projekt, do něhož se zapojuje 150 zemí světa, pochopitelně včetně Česka, které na podobné výzvy slyší. Podle aktuální mapy je v ČR zaevidováno 417 úklidových míst, okres Jeseník je reprezentován Velkou Kraší, kde obecní úklid organizuje paní starostka Vlasta Kočí. Je to milé a má to pozitivní dopad na budoucí chování obyvatel Kraše, když ti si sami pouklízí svá veřejná prostranství.
Přátelé, třídit odpady umíme, pečovat o vlastní trávníky taky, nechcete se podívat za své domy a nakouknout do ulice, jestli se tam náhodou neválí nějaké odpadky, či vysloužilé věci? A zdravíme do Velké Kraše ;-)  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.