Ve Zlatých Horách a Jeseníku startuje hokejová liga

11.12.2022

Asi kdybychom si mezi vámi udělali průzkum, jestli máte raději léto nebo zimu, červenec a srpen by prosinec s lednem převálcovali. Ovšem je tu nemalá skupina těch, kteří by čtvrté roční období zakroužkovali jako oblíbenější. A nejen kvůli Vánocům :-)

Je tu druhá zimní sezóna, co se Jesenicko pyšní dvěma kluzišti s umělým ledem, obě plochy se stanou dějišti Hokejové ligy Jesenicka 2022-23. Do ní se přihlásilo 7 týmů. Obě pořadatelská města bude reprezentovat po dvou mužstvech - HC Jeseník, Berušky Jeseník, respektive Permoni Zlaté Hory a Wilde Zlaté Hory, dalšími účastníky jsou HC Mikulovice, HC Javorník a Buldoci Žulová. Tvrdí chlapi budou mezi mantinely bojovat o titul okresního hokejového šampiona od tohoto víkendu do poslední únorové neděle.

V souvislosti se sněhem a mínusovými teplotami si dovolíme oprášit ještě jedno "moudro" - kdo chce žít na Jesenicku šťastně, měl by si najít cestu k zimě, která tady určitou část roku zkrátka vládne. Kdo máte ve sklepě hokejovou výbavu, zvažte hokej, kdo by se rád jen tak sklouznul, zvažte veřejné bruslení, obojí má něco do sebe.

Anebo aspoň zajděte zafandit, ve Zlatých se hraje každou sobotu v 9 hod., v Jesu každou neděli v 9 a 11 hod.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.