Ve fotosoutěži CHKO Jeseníky bodovali místní fotografové

27.05.2021

Asi se to dalo čekat, však jsou odsud - znají místa, ovšem ani to neumenšuje naši radost z výsledků 9. ročníku fotografické soutěže Jak vidím Jeseníky, kterou tradičně vyhlašuje Správa CHKO Jeseníky (jinak též regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR).

Jako pro krajinkáře a lovce snímků přírody jsou naše hory úžasným "ateliérem" plným fotogenických míst i nečekaných výhledů. Víme o mnoha lidech a píšeme o nich i na positivJE, kteří jako svůj koníček fotí východy a západy slunce, lítají dronem nad scenériemi Jeseníků a Rychleb, čekají v mrazu na první vločky anebo se snaží zvěčnit třeba kamzíka či lišku.

Pořadatelům se ve čtyřech soutěžních sekcích (krajina, rostliny a živočichové, volné téma, junior) sešlo 642 snímků od 92 autorů, což je historicky nejvíce. Mezi nimi se pak rozhodovalo o vítězích, a to už zpozorněte, ocenění brali i našinci.

Kategorie Krajina: 2. místo Martin Kotas, fotografie Bouře, 3. místo Filip Svoboda, fotografie Studený potok, zvláštní cena Radek Leskovjan, fotografie Čertovy kameny.

Kategorie Volné téma: 1. místo Martin Chromek, fotografie Cesta vlakem. Martin dnes má státnice, soutěžní fotka byla součástí semestrální práce. Druhé místo Tomáš Neuwirth, fotografie Pod peřinou, zvláštní cena Tomáš Neuwirth, fotografie Iveta - to je jeden ze snímků připravovaného kalendáře 'Tucet outdoorových sportů v jesenických horách'.

Organizátoři teď jednají o nějaké putovní výstavě, která se doufáme dostane alespoň na jedno místo v rámci okresu Jeseník.

Jinak na titulní fotografii je vítězný snímek Petra Fialy s názvem Břidličná hora v kategorii Krajina, výkony většiny jesenických fotografů si prohlédněte v galerii pod článkem.

Foto (zdroj): Martin Chromek, Tomáš Neuwirth, Martin Kotas, archiv Jak vidím Jeseníky

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.