Ve čtvrtek je tu 2. kolo panelu Moderní vzdělávání na Jesenicku

23.06.2021

Neúnavně bušíme do všech a všeho, co má cokoli společného s kvalitou vzdělávání na Jesenicku. Ve čtvrtek doufáme svedeme plodnou diskusi se základními a středními školami, a také se zaměstnavateli.

V rámci druhého kola panelové diskuse Moderní vzdělávání na Jesenicku, která navazuje na loňský positivJE FESTIVAL, jsme sezvali ředitele základních škol, starosty coby jejich zřizovatele, ředitele středních škol, taky výchovné/kariérové poradce, a pak několik zástupců zaměstnavatelů z okresu Jeseník. Ti všichni si poslechnou např. Filipa Worma (ZŠ Česká Ves) s Jiřím Viternou (SPŠ Jeseník), kteří účastníkům popíší, jak může vypadat dobrá spolupráce základní a střední školy. Pak prozradí recept na přípravu studentů ředitelka SŠ gastronomie, farmářství a služeb Silvie Pernicová, no a jistě podnětný příspěvek přednese personální manažerka největšího zaměstnavatele v okrese - Česko-slezské výrobní a.s., Petra Kmínková. Ta sdělí, jak jejich firma vnímá připravenost absolventů na reálný pracovní svět. Za nás ale bude unikátem diskuse účast dvou studentů SPŠ Jeseník (Honza Lukáš, Dominik Florián), kteří aktérům panelu odprezentují, jaké představy a očekávání má od zaměstnání mladá generace, pro kterou to ve čtvrtek vlastně všechno děláme.

Cílem se není pohádat, cílem je seriózně otevřít témata spolupráce ZŠ se SŠ a SŠ se zaměstnavateli, popsat současný stav a přemýšlet, kdo co může změnit-zlepšit, aby naše děti opouštěly vzdělávací systém ještě lépe připraveny.

Už teď děkujeme všem, kteří dorazí, ve školách to fakt vře - známky, porady, plánování nového školního roku... Se spolupořádajícím MAP rozvoje vzdělávání ORP Jeseník se těšíme. Koho zajímá více informací, jsou na tomhle linku. Výstup z akce určitě najdete i na positivJE.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.