Vápennské multikino má největší open air "sál" v okrese

10.08.2023

Máte dva tábory lidí, kdy jedni říkají, že na Jesenicku se nic moc neděje a druzí si libují v tom, jak je z čeho vybírat. Nemáme potřebu to rozsoudit, jako máme tip na nějaké to dění.

Letní kino na vesnici dnes není žádný oslňující výstřelek, stačí bílá stěna, projektor, profláklá česká komedie a můžete za padesátikorunové vstupné promítat. Starosta si v kolonce 'Kultura' udělá fajfku a jede se dál.

Anebo můžete pořídit mobilní plátno s fakt kvalitním projektorem a zvukem, koupit filmový bestseller (ČSFD 80 % a víc), naplnit stánek s občerstvením a zdarma pozvat občany na hollywoodský večer. Pokud k tomu disponujete zastřešeným venkovním posezením s klesajícím hledištěm, rázem aspirujete na nejlepší letní kino v okrese.

To se tohle léto děje Vápenné. Během prázdnin pořádá na fotbalovém hřišti celkem čtyři filmové večery, na kterých ale neběží žádné Kameňáky nebo Babovřesky, obec diváky-spoluobčany láká na skutečné kasovní trháky, jež ještě nedávno rotovaly v českých multikinech. Dobrá, obec zaplatí za Top Gun Maverick nebo posledního Spidermana pár tisícovek, ale večer jim na projekci za super zážitkem dorazí 250 lidí - sousedů, co se rádi potkají.

Dobrý biják na čerstvém vzduchu je vítaná prázdninová kratochvíle, příští pátek je čtvrté promítání, dávají Kocoura v botách: Poslední přání. Zajděte, hraje se za každého počasí ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.