Vápenná chce polikliniku

15.03.2019

Jo jo, když se pyšníte titulem Obec roku Olomouckého kraje 2017, klade to na vás, jako vedení obce, jisté nároky a očekávání obyvatel. Tak zastupitelstvo koná ...
Aktuálně Vápenná jde po snaze zprovoznit ve své obci regulérní zdravotní středisko, dokonce už pro něj má i název 'Poliklinika Rychleby'. V administrativní budově, kterou obec kdysi koupila od společnosti Omya, chce mít nejméně jednoho praktického lékaře, zubaře, malý sál pro drobné zákroky a rehabilitační ordinaci. No a recepci. Všechno samozřejmě budované postupně. Pan starosta Hannig říká, že doktor se do Vápenné stěhuje z nejmenovaného velkého města. Tenhle vzorec máme v positivJE rádi ;-)
Říkáme to tu často, Jesenicko se nemá zač stydět, pro mnoho lidí, jako jsou třeba právě lékaři, různí internetoví podnikatelé, komplet IT scéna, ale také senioři z velkých měst, mladé rodiny s dětmi ... může být SPZ s JE velmi lákavá.
Vápenná si teď líže rány se zpackanou dotací, tak my obci přejeme rychlé zotavení, a to zdravotní středisko ať se podaří rozjet. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.