Vánoční "střet" generací v jesenickém domově pro seniory

06.12.2020

Neberte nás úplně vážně, ale letošního Mikuláše v Centru sociálních služeb Jeseník by šlo brát trošku jako setkání analogu s digitálem, kdy se k sobě tyhle dva světy přiblíží natolik, na kolik jim dovolí aktuální protiepidemická opatření.
Střední průmyslová škola vyvenčila svoji techniku, která teď v kabinetech a učebnách morálně zastarávala a představila ji jesenickým seniorům pobývajícím ve zdejším pečovatelském domově. Zaměstnanci školy připravili mikulášské nadílky, naložili je na vozík vyrobený ze stavebnice Merkur a nechali je odvézt dálkově ovládaným autem před budovu. K pobavení seniorů přispěl také naprogramovaný robot, ze vzduchu na vše dohlížel vznášející se dron, jejž možná mnozí diváci viděli poprvé v životě.
Odpusťte nám tu hru analog versus digitál, ta propast ale existuje a pomáhá ji překonat například jesenický startup Tomáše Poskera Oscar Senior a malinko se teď zapojilo eMko. Je to dost na dětech a vnoučatech, jak svoje staré rodiče a babičky a dědečky zasvětí zejména do komunikačních technologií, vždyť koronavir nám ukázal, jak snadno můžeme ztratit osobní kontakt.

Foto (zdroj): Střední průmyslová škola Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.