Vánoční Jeseníky táhnou

23.12.2018

Jeseníky, je to tady, zase to tu praská ve švech, hory jsou plné "měšťáků", co chtějí zažít opravdové Vánoce na sněhu. Tohle jsou ty momenty, kdy se musí všichni pracovníci v cestovních ruchu zkoncentrovat a o turisty se perfektně postarat. Prakticky všichni poskytovatelé kvalitního ubytování hlásí vyprodáno, všechny vyhlášené rodinné apartmány a horské chaty jsou ve vánočním turnusu obsazeny. Na první vlnu lyžařů se těší provozovatelé zdejších lyžařských resortů, kterým se podařilo připravit většinu sjezdovek. A k dispozici jsou desítky kilometrů běžkařských tratí, zima je v plné parádě tu, byť v podhůří sníh mizí.
V Jeseníkách budou trávit Štědrý den a vítat Nový rok stovky návštěvníků našeho regionu. Pro zdejší ekonomiku je to poslední špička před koncem roku, poslední šance vylepšit hospodářské výsledky 2018 a příležitost trochu zvednout statistku obsazenosti ubytovacích kapacit.
Vánoční prázdniny, to je výkladní skříň všech horských oblastí, udělejme je všem hostům krásné, ať je tu máme v létě zpět.

Foto (zdroj): Michal Klajban

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.