V září bude Jeseník V Centru Jesnění, aneb dva festivaly spojují síly

06.07.2022

Velmi chytrou konsolidaci ohlásily dva kulturně-komunitní festivaly, které zdobí letní společenský život na Jesenicku. Česko-německá přehlídka umění a kultury V Centru/Im Zentrum je s pěti uskutečněnými ročníky tím starším z dvojice, za vloni premiérovým Jesněním na druhou stranu stojí ostřílení Lukáš Bobčík a Martina Seidlerová.

"Myšlenka spojení obou festivalů je logická. Díky tomu přineseme do Jeseníku velmi pestrý mezinárodní kulturní program. Mimo české účinkující přijedou hosté ze Slovenska, Německa i Švýcarska," ozřejmil nám motivaci dramaturg Jesnění Lukáš Bobčík. Programová synergie je celkem zřejmá, velmi podobná je i struktura publika obou akcí.

V termínu 8. až 11. září se můžete těšit na město plné tance, literatury, divadla, jídla, výtvarného umění... Jesnění například chystá večerní koncert ve Smetanových sadech, kde zahraje jesenický písničkář Zapomělsem. Součástí pochopitelně bude i sobotní Restaurant Day a zajímavostí pouliční slavnosti by se mohlo stát představení divadla tYhle v prostorách jesenického autobusového nádraží.

Zdeňka Morávková se Serafine Lindemann program taky teprve cizelují, nicméně už teď avizují například německý kabaret, česko-slovenské pohybové představení nebo třeba zvukově-světelnou show výtvarníka Petra Nikla a hudebníka Ondřeje Smeykala.

Netříštění sil a zvýšení koncentrace kulturního zážitku je očekávatelným profitem pro nás - návštěvníky i je - organizátory. Věřte, že pořadatelství jakékoli kulturně-společenské události samozřejmě je radost, ale taky solidní stres. Jste závislí na počtu návštěvníků, jejich ochotě utrácet, jejich chuti si akci užit... Tak ať to Jesnění V Centru klapne.

Foto (zdroj): archivy V Centru/Im Zentrum a Jesnění

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.