V Písečné už byl Ježíšek

22.12.2023

Přičinlivé vedení obce toho Ježíška rozprostřelo do celého roku, každopádně nejčerstvější investice Písečné souvisí i se zimou. Pro kvalitní údržbu chodníků a veřejných prostranství pořídili nový technický vůz české značky Zebra. Ten vyniká svojí multifunkčností, takže pro obec bude skvělým pomocníkem celý rok.

Na malou obec toho ale Písečná investičně zvládla o dost víc. Opravili zde stovky metrů místních komunikací, dokončili elektrifikaci víceúčelového areálu Cihelna, zmodernizovali několik lamp veřejného osvětlení, přemístili obecní knihovnu, zrekonstruovali autobusovou zastávku, dobrovolným hasičům koupili cisternu a obecní úřad si pořídil nový osobní vůz.

To všechno vyšlo obecní kasu na nějakých 7 milionů korun. Všude tam, kde to šlo, se starosta Jan Konečný snažil získat dotaci, aby snížil finanční zátěž samotné Písečné. Dařilo se to, ostatně i díky dobrému hospodaření se na zastupitelstvu mluví o důležitých investičních záměrech pro rok 2024, příští rok vám přineseme více informací.

Starosta Konečný se pro positivJE vyznal, že on má osobně velkou radost i z toho, jak aktivně se zapojují do života v obci zastupitelé. Zmínil sázení stromů ve Studeném Zejfu nebo stavění stánků na vánoční trhy.

Foto (zdroj): Písečná

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.