V Lipové, Javorníku a Skorošicích jsou nejlepší knihovnice

28.10.2021

I sebemenší knihovna je vážená instituce, protože v knihách se nachází tolik moudra. Moudra, které potřebujeme v Jeseníku i Zlatých Horách, stejně jako v Adolfovicích či třeba osadě Chebzí. Zdá se, že ani nástup internetu a elektronických knih nás nezbavil chuti navštěvovat knihovny. Těch má Jesenicko 24 a speciálně tři z nich si teď připsaly zajímavý úspěch.

Nejlepší venkovský knihovník Olomouckého kraje 2021 se jmenuje cena vyzdvihující obce, jejichž knihovnice si svojí práce hledí více než na 100 %. Určitě víte, že provoz moderní knihovny dnes nemusí ani zdaleka znamenat jen půjčování knížek. Mezi policemi pro čtenáře probíhají kulturní a společenská setkání, soutěže, besedy, propojování se školami...

Třikrát byla Krajem vyznamenána knihovnice z okresu Jeseník! Z celkového druhého místa se jistě těší Zdenka Šimíková z obecní knihovny v Lipové-lázních, bronzovou příčku v soutěži obsadila Věra Hradilová z knihovny Javorník a speciální pochvalu za příkladnou spolupráci mezi knihovnou a obcí dostala Marcela Kolomarová ze Skorošic.

Uznejte sami, vědomí, že o tisíce svazků pro děti i dospělé pečují takhle připravené instituce, je dobrá zpráva. Pozorně v knihovnách sledujte také sekci s regionální literaturou, kam brzo přibude publikace Zmizelé Jesenicko 3. No, tu byste si možná měli pořídit i domů.

Foto (zdroj): Lubomír Žmolík a archiv knihoven Lipová-lázně, Javorník, Skorošice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.