V krajské nominaci repre i 4 hráči FK Jeseník

31.01.2020

Věděli jste, že každý lichý rok se koná fotbalové mistrovství Evropy amatérů, kdy se za Českou republiku snaží nominovat nejsilnější krajské mužstvo, které vyhraje národní kvalifikaci? Turnaj se jmenuje Pohár regionů UEFA a týmy jsou striktně složeny pouze z amatérských fotbalistů, zpravidla hrajících krajské soutěže.
Výběr Olomouckého kraje se ve středu sešel k prvnímu tréninku a my máme velkou radost z toho, že v širší nominaci trenéra Karla Trnečky jsou i čtyři hráči FK Jeseník. Byť do reprezentačního dresu je cesta trnitá, už teď mají Jirka Mráz, Honza Vavrač, Pavel Kysela a Adam Bříza štempl na to, že jejich výkony zaujaly kouče Trnečku a ten je má v hledáčku. Tenhle dílčí úspěch klukům určitě pozvedne sebevědomí před startem jarní soutěže a dodá motivaci k ještě poctivějšímu tréninku ;-) V neposlední řade je nominace určitým vyznamenáním pro celé fotbalového hnutí na Jesenicku. Všichni ti funkcionáři, trenéři, vedoucí mužstev i správci travnatých ploch zasluhují pochvalu za svoji oddanost fotbalu.
Ostré zápasy začnou v dubnu a výběr Olomouckého kraje v něm nejprve čekají moravské souboje, pak případně republikové finále, a až vítěz odjede v dresech reprezentace ČR na kvalifikační turnaj v Bosně a Hercegovině. Finálová fáze proběhne až v létě 2021.
Držíme palce jesenickým fotbalistům.

Foto (zdroj): archiv Olomoucký krajský fotbalový svaz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.