V Jeseníku se tento týden nese ve znamení rodin

14.05.2024

Nejde přehlédnout, že mezilidské vztahy jsou stále komplikovanější a vázne to i v rodinách. Vězí za tím plejáda příčin, mezi nimi nástup sociálních sítí přispívajících k polarizaci názorů či jakási přezaměstnanost moderní společnosti trpící nedostatkem času. Recepty jsou, ale zlepšování bude bolet.

Město Jeseník se už podruhé připojuje k celorepublikové akci Týden pro rodinu, jejíž program by měl připomenout, že vztahy napříč generacemi je potřeba pěstovat. A měl by ukázat, že ve městě na to existuje infrastruktura a jsou i aktéři. Jde to ruku v ruce s kurzem, jaký směrem k rodinám jesenická radnice razí.

Po sedm dnů se na různých místech města děje něco, co má šanci aspoň trochu přispět k polepšení rodinných vztahů. Například dnes se můžete dovědět více o pěstounství nebo o důležitosti psychiky v mateřství. Ve středu si můžete zajít na cvičení pro rodiče s dětmi. Čtvrtek nabídne Den otevřených dveří Střediska výchovné péče Dobrá Vyhlídka a pátek mimo jiné Den pro rodinu s Člověkem v tísni. Víkend bude zasvěcený rodinám s menšími dětmi. Ty se mohou těšit na pohádkový les ve Smetanových sadech a nedělní pohádku Zlatá ryba.

Je toho víc, jak vyčtete z plakátu níže, tak se zkuste něčeho zúčastnit. A hlavně myslete na svoje blízké, jak mají ve vínku organizátoři už 16. ročníku Týdne pro rodinu, když burcují: "Nabídněme si blízkost, zájem, zvednutí sluchátka a nejlépe celého sebe a zajděme, navštivme nebo zavolejme, podnikněme něco spolu.".

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.