V Jeseníku odstartoval útok na Covid-19

11.01.2021

Pojďte se chvíli dívat na koronavirus jako vědci, jako lékaři, jako epidemiologové, imunologové, vakcinologové..., jako odborníci, kteří když mluví o nebezpečnosti současné pandemie, se nemusí ohlížet na to zbylé, co se vám vedle plnících se nemocnic ve státě děje, od zavřených škol, obchodů a restaurací, přes kolabující sociální služby, až po konspiracemi zaplevelený veřejný prostor.

Když člověk poslouchá tyhle experty, teprve pak si uvědomí, že je to vlastně veliký úspěch, že se farmaceutickým firmám povedlo vyvinout vakcíny v rekordně krátké době. Taky na tom pracovaly desítky špičkových pracovišť. Přece je-li vakcinace jedinou opravdovou cestou světa k normálu - říkají ti odborníci, tak je to skvělá zpráva.

A ještě skvělejší zpráva je, že se v Jeseníku už také rozběhlo očkování - tedy ten přímý útok na vir SARS-CoV-2.

V první vlně očkování (do Jeseníku doputovalo 100 dávek) šlo o zdravotní personál Nemocnice AGEL Jeseník. Všichni lékaři a zdravotníci téhle nemocnice i všichni zdravotníci jesenické záchranky zasluhují naši hlubokou poklonu za to, co pro nás už od jara dělají. A co pro nás ještě budou muset udělat, neboť počty nakažených a hospitalizovaných rostou. Že jsme na vrcholu, je zbožné přání, nikoli jistota.

Olomoucký kraj už rozjel očkování v domovech pro seniory a měl by co nejrychleji připravit krajskou strategii pro hromadné očkování lidí, ať Jesenicko prožije normální léto.

#koronavirus #koronavir #covid19 #ockovani #vakcinace #nemocnicejesenik #ageljesenik #vratmezivotdonormalu #lockdown #jesenickobojuj #zachrankajesenik #jesenicko

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.