V Javorníku zrychlí internet

30.10.2020

Prozradíme vám jedno naše tajné přání. Podle nás by optickou internetovou síť měl v Česku na svoje náklady vybudovat stát. Je to strategická infrastruktura, jako plyn, ropa, koleje či elektřina (spolu)určující vyspělost země.
Jenže realita je jiná, internet kopou a kladou lokální provideři, v jejichž ekonomických silách logicky není dostat optiku do každé domácnosti. Štěstí se teď usmálo na část Javorníka (od kulturního střediska po Školní ulici a od náměstí Svobody po část ulice Míru), kde právě probíhá pokládka optických kabelů. Tahle technologie zvýší rychlost internetu z 20 Mb/s na 100 Mb/s, zajistí stabilitu a téměř eliminuje výpadky. Takže žákům poletí internet při distanční výuce, podnikatelé využívající internet budou mít kvalitnější spojení se zákazníky a koneckonců i pro tu zábavu se bude rychlejší internet hodit ;-) Zapojovat by se mělo někdy na přelomu roku, možná už Vánoce tu budou optické.
Za zmínku stojí i to, že na projektu spolupracují oba jeseničtí poskytovatelé internetu - Web4Soft Internet s.r.o. a Internet Expert s.r.o., kteří se na téhle určitě přes milion vysoké investici dohodli. Tleskáme.
Milé obce a města, kdybyste chtěli dostat rychlý internet blíže k vašim občanům, pokládejte při každých výkopových pracích u vás v obci/městě do země chráničky na budoucí rozvod optiky, ušetří se tím hodně peněz. A máme-li být to nejlepší místo pro život, optika v něm bude standardem.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.