Už víme, jak vypadá kniha roku 'Čti Jeseníky'

04.12.2021

Tak jako pozor, v ruce držíme něco, co by se mohlo ucházet o titul 'Kniha roku 2021'. positivJE sledovalo přípravu unikátní publikace Čti Jeseníky od začátku, ovšem její fyzické ztvárnění nám vyrazilo dech.

Právě rozsah redakčního týmu, jeho entuziasmus pustit se do něčeho tak složitého a drahého a bez silného nakladatele v zádech, je pro nás dalším důkazem, že Jesenicko je fakt specifické, schopné si s ledasčím velkým poradit samo.

Tedy, opravdu velká kniha Čti Jeseníky by naprosto bez debat měla být doma u každého z vás, protože je plná dobových obrázků a poutavých (nijak dlouhých) textů. Knihu dělá zajímavou i její grafické provedení. Například kolorace černobílých fotografií, koláže pohlednic, mnoho fontů písma... to všechno vás bude nutit brát publikaci znovu a znovu do rukou a listovat.

Tenhle naprosto nový pohled na Jeseníky čtenáře zavede na všechna známá místa, jako jsou Biskupská kupa, Zlatý chlum, Rejvíz, Šerák, Švýcárna, Praděd..., ale stejnou pozornost autorský tým věnuje méně profláknutým turistickým cílům, třeba už zaniklým. Ve speciálních kapitolách autoři představují zdejší přírodu, historii letních a zimních sportů, lov a lesní práce, stopy války i katastrofy, popasovali se dokonce se záhadami Jeseníků.

My jsme nadšeni, že se tohle dílo shánějící peníze i prostřednictvím crowdfundingu podařilo dovést do zdárného konce a vybízíme vás k návštěvě místních knihkupectví, kupujte sobě, kupujte pod stromeček.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.