Už to cinklo! Naši reprezentanti na zimní Olympiádě dětí a mládeže 2023

24.01.2023

Když zjišťujete, jaké asociace lidem naskakují v souvislosti s Jesenickem, kromě přírody a lázní často zaznívá sport. Právě přes něj je okres Jeseník docela známý. Důkaz o popularitě zimních disciplín tento týden potvrzují naši lyžaři na Olympiádě dětí a mládeže 2023. Ty pod hlavičkou Českého olympijského výboru probíhají na sportovištích Královehradeckého kraje.

Město Vrchlabí hostí závody běžkařů, zcela podle očekávání tvoří podstatnou část reprezentace Olomouckého kraje početná enkláva lyžařů Fenix ski teamu Jeseník, který krajskému týmu dodal 7 mladých olympioniků. Honza Bandik, Matěj Gajdoš, Julie Kouřilová, Alena Kubíčková, Mikuláš Kupka, Beáta Mudrová a Julie Vršanová se budou na tratích prát se svými vrstevníky ze zbytku republiky.

Přesněji řečeno, oni se prali už včera a: Julie Kouřilová 9., Julie Vršanová 21. na 4 km volně starších dívek, Mikuláš Kupka 10., Honza Bandik 22. na stejné trati. Beáta Mudrová 7., Alena Kubíčková 16. na 3 km volně starších dívek, ale hlavně(!) v kategorii starší chlapci na 3 km volně bral bronz Matěj Gajdoš. Gratulace.

A pozor, TJ Zlaté Hory připravily pro olympiádu taky Vaška Mrkvicu, který včera vybojoval 12. místo v běžkařské variantě orientačního běhu. O tomhle méně tradičním sportu víme, že Jesenicko umí, kluci Vojta a Radek Peňázovi si před pár dny vybojovali nominaci na juniorské Mistrovství světa.

Trefnost názoru, že se tady sportu všeobecně daří, usvědčuje ještě dvojitá účast na Evropském festivalu zimních olympijských sportů v Itálii, kam tým Fenix vyslal trenéra Michala Kautze a jeho svěřenkyni Annu Milerskou.

Kdo chce milovat Jesenicko, doporučujeme mu na to jít přes sport, funguje to.

Foto (zdroj): Fenix ski team Jeseník, ODM23

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.