Úspěšná zimní sezóna v Jeseníkách

06.04.2019

Asi tak, žijeme v Jeseníkách, tak nikoho nemůže překvapit, že cestovní ruch je tady dost zásadní téma. A právě v těchto dnech si všichni zaměstnanci lyžařských středisek "léčí rány" po právě skončené zimní sezóně.
Podle většiny signálů to v Jeseníkách byla sezóna úspěšná, protože nasněžilo brzo a sněhu bylo relativně dost. Místní i přespolní sjezdaři a snowboardisté si to užili na Sedle, na Ramzce i ve Filipovicích, z přívalu sportovců se radovali v Lipové, v Petříkově i jinde (na Pradědu se ještě radují). Co je dnes výkladní skříní Jeseníků, je rozsah a kvalita běžeckých stop, za nimiž se sjíždí celá Morava a kus Česka. Aby ne, když je skútry a rolbami upravováno přes 300 kilometrů tras. Vesměs všichni ubytovatelé hlásí slušné tržby, díky dobré obsazenosti a pozitivní signály chytá i Sdružení cestovního ruchu - Jeseníky. A taky připomínáme, že se lepší služby v případě nedobrých sněhových podmínek - dětské herny, wellness centra ...
Teď ještě zjistit, s jakými zkušenostmi a dojmy od nás návštěvníci odjeli, poučit se z případné kritiky a začít pracovat na tom, aby se sem vrátili. Zimní střediska ví. Sotva majitelé a zaměstnanci otřeli pot z čela, už začínají chystat letní infrastrukturu anebo plánovat investice. Tak třeba areál na Červenohorském sedle, víme, zřejmě kupuje čtyřsedačkovou lanovku s krytým sezením, ve Filipovicích se staví nové apartmány ... a určitě toho bude víc.
Všem lidem v cestovním ruchu děkujeme za jejich práci a přejeme spoustu elánu na léto.

Foto (zdroj): Michal Klajban

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.