Úspěch gympláckých tělocvikářů Vodáka a Pavelky

15.02.2021

Chtělo by se říct, že největší pohodu v době distanční výuky mají učitelé tělocviku ;-) Na druhou stranu asi cítí určitou spoluzodpovědnost za fyzickou pohodu dětí trávících hodiny na online výuce. Svaly ochabují, kondička jde dolů, kila nahoru...

Tělocvikářské duo Emil Vodák & Jirka Pavelka z jesenického gymplu našlo už dvakrát recept na soutěživé studenty GymJes. Nejprve jim na jaře nahodili výzvu 'Překonej svého tělocvikáře', kdy děcka poměřovala síly se svými učiteli ve třech atletických disciplínách (sprint na 60 metrů, skok daleký, běh na 1000 metrů). V podzimním lockdownu dvojka, jíž obvykle zdobí slušivá teplákovka a píšťalka v ústech, vyprovokovala gympláky na souboj tříd o to, která ujde, uběhne a ujede nejvíce kilometrů. Dokonce i kantoři postavili svůj tým.

Duel, který skončí, až skončí distanční výuka, má ještě jednu specialitu. Celkové kilometry všech tříd jsou sčítány a sleduje se celoškolní cíl - absolvovat tolik kiláků, aby to vystačilo na pomyslné oběhnutí Země. Gympl odstartoval 9. listopadu od hlavního vchodu směr východ, na posledním checkpointu to bylo 16 720 km od školy, nacházeli se v kanadském městečku Swift Current.

Pikantérií je, že jejich pozorná kolegyně Jitka Formánková objevila celorepublikovou soutěž učitelů tělesné výchovy, v níž šlo o přehlídku nápadů, jak tělocvikáři drží děti v pohybu. Sešlo se 39 projektů a představte si, že Emil s Jirkou skončili v soutěži 'Sportisimo učitel tělesné výchovy 2020' na úžasném druhém místě!

Tím školu pověstnou svým sportovním zaměřením dobře zapsali u pořádající Asociace školních sportovních klubů, a vedení své školy vyslali jasný signál, že i v distanční éře si dobrý učitel tělocviku své uplatnění najde. Že jo, pane Javůrku? ;-)

#gymjes #gymnaziumjesenik #uciteltelocviku #sportisimouciteltelesnevychovy #lockdown #distancnivyuka #telocvikar #jesenik #jesenikjezaodmenu

Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.