Úspěch budoucí vědkyně Anežky Dostálové

16.11.2020

Ta holka je chodící reklamou na fyziku. Kdyby ta si sedla s budoucími maturanty, určitě by jich pár zlomila ke studiu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého ;-) Ta vášeň pro obor z ní jde cítit, což se vcelku logicky odrazilo v jejím malém osobním úspěchu. Před pár dny na škole vyhrála studentskou soutěž O cenu děkana, a to za představení svého bakalářského tématu o optických vláknech (obsah práce jsme dosti zjednodušili, holt jsme v tom laici :-) Zajímavé, ona se přihlásila hlavně kvůli tomu, aby si zlepšila svoje prezentační dovednosti. Palec nahoru od nás!
Anežka Dostálová, absolventka Gymnázia Jeseník, se na katedře optiky připravuje na dráhu vědkyně a potýká se zde s pojmy jako kvantová fyzika a kvantová optika. V tom je olomoucké univerzitní pracoviště špičkou v rámci celé ČR, to má kariéra Anežky docela solidně našlápnuto. Proto jsme její vítězství v soutěži nazvali malým osobním úspěchem, neboť předpokládáme, že jednou může dosáhnout velkých věcí.
Netají se tím, že to má v Jeseníku hrozně moc ráda, jen my si Anežko nejsme jisti, jestli pro tebe nebude návrat do rodného města reálný až za pár let strávených v nějakém věhlasném výzkumném pracovišti... Nezapomeň totiž, #jesenikjezaodmenu ;-)

Foto (zdroj): Univerzita Palackého Olomouc

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.