Univerzita Palackého je pro maturanty z Jesenicka dobrá volba

10.10.2019

Náš region má před sebou hodně práce. Dokonce i ve chvíli, kdy na vás vysypeme 58 důvodů, proč je tu fajn, pořád budeme férově přiznávat, že pro další zlepšení Jesenicka toho musíme vykonat ještě mnoho. Třeba zkvalitnit strukturu vzdělanosti, tedy zvýšit počet vysokoškolsky vzdělaných lidí.
Pro zdejší maturanty je velmi častým cílem Univerzita Palackého v Olomouci a ti všichni teď určitě rádi uslyší, že tahle vysokoškolská instituce uspěla v mezinárodním hodnocení univerzit The World University Ranking. Stejně jako v předchozích dvou letech i letos figuruje na 601. až 800 z 1800 hodnocených, to není vůbec špatné. Kromě toho UPOL uspěl v žebříčku Times Higher Education 2020, kde je mezi třemi nejlepšími v ČR a deseti nej ve střední Evropě.
Asi nejcitelnější kvalitativní posun Univerzita Palackého zaznamenala v oblasti výzkumu, kde zaujaly zvýšené příjmy z vědy a výzkumu, a také nárůst citací univerzitních vědců, což je další pozitivní signál.
Není to tedy jenom náš pocit, že akademici v Olomouci v čele se šumperským rodákem, rektorem Jaroslavem Millerem odvádí dobrou práci, kdy budují prestižní instituci, která se pro mnoho Jeseníčáků stává katapultem k úspěšným kariérám. Jen ať se nám z hanácké metropole absolventi vracejí, potřebujeme je tady.

Foto (zdroj): archiv Univerzita Palackého

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.