Ukliďme Jesenicko

05.04.2019

Dostává se nám všem veliká příležitost, udělat Jesenicko hezčím místem. Celonárodní aktivitu 'Ukliďme Česko' možná znáte, je to velmi prostý, ale funkční nápad. Dobrovolní organizátoři úklidů, kterými mohou být obce/města, školy, firmy či zájmová sdružení si vyberou místo, na němž v den D (sobota 6.4.) chtějí uklidit. Tohle místo zanesou do mapy 'Ukliďme Česko' a pak už jen čekají, kolik dobrovolníků se k nim přidá. Může jít třeba o černou skládku, veřejné prostranství nebo příkop u silnice. Garantujeme vám, že vedle sebou budou makat starosta s řidičem, student s ředitelem školy, číšník vedle úředníka, dobrovolný hasič s manažerem ... bude to takový komunitní teambuilding.
Také na Jesenicku se úklidová akce uchytila, zítra budete mít možnost vyvenčit košťata, hrábě a pracovní rukavice třeba v potoku v Javorníku, na náplavce u Tindalova pramene v Jeseníku, uklízet se bude na Rejvízu, v Bílé Vodě, Písečné i Supíkovicích, taky ve Vápenné a Bělé pod Pradědem, jarní úklid plánují i v Lipové a Skorošicích. Zájemci pozor, ne všude proběhne akce 'Ukliďme Česko' právě 6. dubna, to se ale dočtete v mapě akce.
No a co s vámi, které jsme nepřesvědčili k zapojení se? Tak pojďte máknout na úklidu aspoň na svojí zahradě či dvorku, ať je radost k vám zpoza plotu nakukovat, což? :-)
Přejeme vám, aby bylo sobotní plivnutí si do dlaní korunováno večerním hřejivým pocitem u srdce a pálením mozolů na rukou.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.