Ukliďme Jesenicko, komunitní hurá akce proti nepořádku

01.04.2022

Tak určitě je normální uklízet, ale pořád nacházíme PET lahve v příkopech, staré pneumatiky v potocích, stavební suť v lese... I proti tomu bojuje akce Ukliďme Česko, v níž se jednotlivci, obce i firmy dobrovolně zapojují do společného sběru odpadků z míst, kam nepatří.

Právě tahle sobota 2. dubna je vyhlášena jako den generálního úklidu a my pro vás máme informace o tom, kde a kdy se uskuteční akce na Jesenicku.

Už dnes* se sejdou dobrovolníci u silnice I/44, kde vysbírají odpadky mezi Mikulovicemi a Ondřejovickou strojírnou, zpátky to vezmou přes Munu. Druhá skupinka sezvaná Františkem Jurisem bude pracovat po celých Mikulovicích včetně okolí ZŠ a MŠ. V Písečné opět pan Juris naplánoval vyčistit cestu od pískovny k jeskyním Na Špičáku a okolí hlavní cesty z rozcestí v Písečné na Široký Brod, plus další "čističe" zve na prospěšnou procházku Kolnovicemi. Zapojení do Ukliďme Česko chystá i ZŠ Písečná. Další akce se uskuteční ve Staré Červené Vodě, kam místostarosta Pavel Nýdrle vybízí k úklidu okolí obecního úřadu a obchodu Jednota. Kristýna Psotková ladí detaily brigády ve Zlatých Horách. Komu není lhostejný vzhled Velké Kraše, může přijmout pozvání tamní mateřské školy, půjde se hlavně po vyhozených plastech (4.4.). O týden později (9.4.) se bude v Jeseníku na pozvání místostarosty Tomáše Vlazla čistit řeka Staříč, a to v úseku od malého rybníčku po Kaufland. V neděli 10.4. pořádá úklid po větru a turistech Petr Mrkvica na Rejvízu. Také javornická škola se zapojí, pro hezčí okolí se tam bude uklízet v sobotu 16. dubna. To adolfovická základka si počká na teplejší počasí (So 28.5.), a pak se pustí do koryta řeky Bělé.

Radujeme se z toho, kolik tun odpadků na všech těch setkáních dobrých lidí po Jesenicku zmizí.

*Pozn. Konečný termín úklidu sledujte přímo na mapě Ukliďme Česko, je totiž možné, že padající sníh pořadatele donutí akce přesunout.

Foto (zdroj): Ukliďme Česko

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.