Ukažte, jak vidíte Jeseníky

25.04.2020

Chození, běhání a ježdění (na kole, kolobce) nabývá na intenzitě, máme pro vás tip, jak mít o motivaci víc, toulat se po Jeseníkách ještě častěji a natěšeněji.
Jako každý rok, i letos na prahu letní sezóny vyhlásila Agentura ochrany přírody ČR, Správa CHKO Jeseníky fotografickou soutěž s všeříkajícím názvem 'Jak vidím Jeseníky'. Tohle je její devátý ročník. Co si budeme povídat, s dnešními chytrými mobily zvládne udělat zajímavý snímek už opravdu každý (fotografové prominou). Ale když vidíme, co někteří z vás zvládají fotit na Instagram... Vás by třeba nebavilo číhat na úplněk nebo východ slunce někde na hřebeni? Nemáte chuť lovit po kolena v kapradí obrázek mloka? Nepokusíte se o svůj 158. snímek vysílače Praděd? Anebo zkuste v Jeseníkách najít úplně nové místo a seznamte nás s ním.
Soutěží se ve čtyřech kategoriích - 1. Krajina, 2. Rostliny a živočichové, 3. Volné téma a 4. Fotograf junior. Ano, dejte foťák do ruky dětem a nechte je nenásilně získat hluboký vztah k tomuto kraji. Že můžete za pěkné fotky vyhrát cenu od některého z partnerů (Holba, Tilak, PROBIO...) jistě nepovažujete za zásadní, ale potěší to :-) A na focení máte fůru času, uzávěrka je 1. února 2021, to už tady bude zase zuřit zima :-o Detaily k pravidlům tady, tak pojďte do toho. Cvak! cvak! na mobil i foťák, ať máme ty naše milované Jeseníky pořádně zdokumentované.
Jo, ještě dodáme, že ze soutěžních fotek pak putuje po regionu výstava. Budete slavní :-)

Foto (zdroj): archiv Martin Kotas

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.