Udržitelná móda v podání dětí MŠ Velká Kraš

12.03.2024

To se zase jednou povedlo, trefit způsob, jak dětem podat důležité téma. Na školkové děti nemůžete nastoupit s klimatickou změnou, chcete-li je přitáhnout k zájmu o životní prostředí. V mateřské škole ve Velké Kraši se každoročně zapojují do sběru odpadků na Den Země, letos se to rozhodli povýšit. Vymysleli si, že na vystoupení dětí u příležitosti Mezinárodního dne žen uspořádají speciální módní přehlídku, jejíž speciálnost spočívala v kostýmech. Ty byly totiž beze zbytku vyrobeny ze zbytků a to těch, které obvykle házíme do barevných kontejnerů.

Na pomyslných šicích strojích školkové dílny se tak sešly papírové tašky, reklamní letáky, igelitové ubrusy, vršky od PET lahví, CDčka, bublinkové fólie, krabice od mléka apod. Hotové recyklační 'best of best'. A z nich byly pro dětské modelky a modely ušity šaty, sukně, kalhoty, vesty a doplňky, kterými návštěvníky 'fashion show' upozornili na důležitost třídění odpadů.

Taky v tom vidíte ten přesah? Děti se postaraly o kulturní program na obecní akci, kde překonávaly boj s trémou z veřejného vystoupení, a ještě při tom povzbudily svoji kreativitu, když pomáhaly školní asistentce Miroslavě Škrabalové s výrobou eko oblečení.

Počkáme si za rok na výsledky EKO-KOMu, kolik kg vytříděného odpadu na hlavu ve Velké Kraši naměří po téhle osvětě ;-)

Kamil Kavka
Foto (zdroj): MŠ Velká Kraš

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.