Učni z gastronomky zajistili škole šest certifikátů Jeseníky - originální produkt

19.11.2023

Zažít si úspěch má být dopřáno každému žákovi mateřské, základní, středí i vysoké školy. Má to blahodárné účinky na jeho budoucí život. Se zalíbením sledujeme snažení zdejších vzdělávacích zařízení, jak své "svěřence" vysílají na soutěže, studijní výměnné pobyty, jak jim dávají ochutnat toho dospěláckého světa.

Mezi takové řadíme i to, na čem se podílejí budoucí pekaři, cukráři, kuchaři a řezníci připravující se na povolání na Střední škole gastronomie, farmářství a služeb v Jeseníku. Škola už dávno nabízí své potravinářské výrobky ve volném prodeji. Dejme tomu, že si tak žáci osvojují vedle samotného řemesla i ekonomickou stránku věci. Někteří se totiž dříve či později rozhodnou v oboru podnikat.

Jakýsi vyšší level je, když škola se svými nejlepšími výrobky usiluje i o nějakou formu certifikace, jež tu kvalitu zpečetí. Velmi dobře funguje značka Jeseníky – originální produkt. Známý fialový zvoneček teď obrazně řečeno cinká na šesti potravinách vyráběných učni zmíněných oborů. O špetku více hrdosti na svůj obor, své šikovné ruce a vytrénované chutě, nově mohou mít ti, kteří se podílejí na Jesenických svatebních koláčcích makových a ořechových, Prissnitzově mlsu, Frývaldovské klobáse, Tradičním játrovém sýru a Jesenickém škvarkovém chlebu. Právě tyto produkty obdržely certifikát.

Blahopřejeme.

Foto (zdroj): Střední škola gastronomie, farmářství a služeb Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.