U zlatohorské rozhledny Biskupská kupa se buduje nové zázemí

25.06.2022

Sobotní dobrá zpráva se vztahuje k první kamenné rozhledně v Jeseníkách, kterou na počest císaře Františka Josefa vybudoval sudetský turistický spolek v roce 1898. Dnes je Biskupská kupa neodmítnutelným magnetem pro turisty mířící na Zlatohorsko, kraj pokladů.

Zlatokopecký skanzen, Poštovní štola, Biskupská kupa, to jsou tři pilíře zdejšího cestovního ruchu, a právě rozhledna se brzo dočká nového zázemí. Stavební technika se do plácku před devatenáctimetrovou vyhlídkou pustila tento měsíc. K naší potěše se pracuje s lokálním kamenem, takže ohniště i obě krytá posezení na místo padnou jako ulité. Jak v Jeseníkách každý rok přibývá návštěvníků, hodí se jakékoli vylepšení infrastruktury, ať jsou to nabíječky elektrokol, nové parkoviště nebo třeba právě takové posezení, jakého se brzo dočkají na Biskupské kupě.

Když jsme u těch Zlatých Hor a turismu, v polovině července se ve Zlatokopeckém skanzenu chystá velká sláva, proběhne tam Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata, tak si to poznačte do kalendářů.

Foto (zdroj): Martin Kotas a Zlatohorsko, kraj pokladů

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.