Týden bez odpadu na Jesenicku?

24.08.2019

Troufneme si odhadovat, že každému z vás jsou blízké termíny jako 'třídění odpadu', 'životní prostředí' či 'udržitelnost', taková ta synonyma pro zodpovědný přístup k planetě Zemi. Podle nás na Jesenicku tyhle věci rezonují. Za to všechny ty pochvaly, diplomy a křišťálové popelnice..., ale pozor, s tímhle se musí jít pořád kupředu.
Proto nás trochu zaráží, že doposud nepřihlásil nikdo z Jesenicka ani jednu rodinu, žádnou firmu, a dokonce ani komunitu do mezinárodní akce Týden bez odpadu 2019. Čtvrtý ročník české odnože už teď přilákal k výzvě desítky subjektů, po hříchu zatím nikoho od nás. Ta událost je za dveřmi, poběží od 2. do 8. září. Jejím cílem je zvýšit povědomí o hromadění odpadů a inspirování k jeho omezení. Každý z nás může ukázat, že mít prázdnější koš není žádná věda a někdy stačí jen používat hlavu. Takže do obchodu s vlastní taškou, ještě úzkostlivěji třídit, občas zavítat do bezobalového obchodu a ptát se na to u svých obchodníků, tlačit na ně (Drogerie DM už to někde testuje)...
Akce Týden bez obalu nám přijde dobrá jako taková zastávka pro zamyšlením se nad tím, jestli děláme dost proto, aby nevznikalo až příliš odpadu zbytečně. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.