Tříkrálová sbírka na Jesenicku je v plném běhu

06.01.2024

Tříkrálová sbírka je každoročně největší charitativní sbírkovou akcí u nás. Zapojuje se do ní suverénně nejvíce dobrovolníků. Navíc, koledníky jsou většinou děti, což ze sbírky dělá, kromě vítaného zdroje peněz do sociálních služeb, také užitečnou "výukovou pomůcku" finanční gramotnosti ;-)

U nás akci zastřešuje Charita Jeseník, výměnou za co pak může větší část výtěžku (65 %) využít na Jesenicku. Ve sledovaném období 2017 až 2023 bylo v našem okrese vybráno přes 4,5 milionů korun, skoro 3 miliony z toho zůstaly k dispozici jesenické Charitě. Tyto peníze za známou koledu a nápis K+M+B do kasiček tří králů naházeli dobří lidé z celého Jesenicka, to je nejvíc.

Právě díky dobrovolníkům je pokrytí regionu kvalitní, letos mezi 1. až 14. lednem běhá po ulicích měst a obcí Jesenicka celkem 153 zapečetěných kasiček. Bylo by skvělé, kdybyste jejich nositelům otevřeli dveře. A koho nezastihnou, nevěšte hlavu, přispět můžete i online. A přispět byste měli, letošní výtěžek poslouží k dofinancování výstavby nové budovy Denního stacionáře Šimon v Jeseníku.

Děkujeme předem za vaši dobrosrdečnost.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.