Tři novinky na ZŠ Jeseník

30.12.2019

Děti školou povinné sice teď na učení moc nemyslí, ale minimálně žáci z jesenické základky se mohou na pondělí 6. ledna těšit. Chodí totiž do školy, která jim naslouchá a dává prostor k seberealizaci.
Ve spolupráci s městem, které škole vyčlenilo 60 tisíc z participativního rozpočtu, si školní parlamenty odhlasovaly, jak na každé ze tří budov investují svěřených 20 tisíc korun. Díky tomu má ZŠ Průchodní relaxační koutek, ZŠ Nábřežní se dočkala otevření kýženého školního bufetu a na budově Boženy Němcové byl vybaven fitness koutek. Všechny tři projekty byly úspěšně spuštěny, už slouží dětem.
Pozitivní byl už samotný proces výběru a hlasování o tom, co se bude realizovat, zprovoznění vítězných nápadů pak je dokonáním demokratického procesu ;-) Super je, že se děti samotné fyzicky zapojily i do úprav prostor. Skvělá zkušenost pro žáky i učitele, jak může vypadat "střet" dospělých a dětí.
S radostí sledujeme, jak se ZŠ Jeseník proměňuje v moderní a otevřenou vzdělávací instituci připravující naše potomky na tvrdou realitu života.

Foto (zdroj): archiv ZŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies