Tři králové pro Charitu Jeseník

06.01.2019

Skončily vánoční svátky, kdy máme tak nějak všichni otevřenější srdce a jsme vnímavější k pomoci svému okolí. A hle, právě probíhá jedna z každoročně nejúspěšnějších charitativních sbírek - Tříkrálová sbírka 2019.
Charita Jeseník, která tuhle akci v celém okrese zaštiťuje, po nás chce ještě jednou vstřícné gesto a jakýkoli příspěvek do kasičky koledníkům. Zapečetěných pokladniček po okrese putuje na 138, nemůžete se K+M+B minout. Až do 14. ledna chodí po domech a bytech koledníci prosící vás o laskavost. Chtějí vybrat co nejvíce peněz, protože ty poputují na financování rekonstrukce Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku. Ten prochází velkými stavebními úpravami, jež jeho obyvatelům zajistí větší bezpečnost a pohodlí.
Vloni se v Tříkrálové sbírce vybralo 627 417 korun a peníze si užili obyvatelé Domova pokojného stáří sv. Hedviky ve Vidnavě. Budova dostala nová okna a klienti prádelnu. Zkusíme to letos překonat? Chce to ale kačky od každého z vás! Předem díky.
A protože Charita Jeseník letos oslaví 25 výročí, chceme jí alespoň takhle poděkovat za úžasnou práci, kterou pro náš region její zaměstnanci po celou tu dobu dělají.

Foto (zdroj): Jozef Kotulič

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.