Tři dobrovolníci natřeli střechu kostela v České Vsi

26.08.2023

Českoveský kostel svatého Josefa je poměrně mladou stavbou (dokončena v roce 1925), co v tehdejších cenách vyšla na nějakých 950 tisíc korun. I když dominanta obce v roce 2008 prošla revitalizací včetně prostranství před chrámem, vyžaduje pravidelnou údržbu.

Poněkud kuriózně se dočkaly nového nátěru střechy obou věží. To se před kostelem sešli tři nadšenci, kteří už takhle dobrovolnicky brigádničili na jiných kostelech, vynesli nahoru horolezecké náčiní a plechovky s barvami a pustili se do práce.

Z těch tří dobrovolníků se nakonec vyklubali bratranci, kdy jedním z nich byl Dominik Liberda. Ten Dominik Liberda, co řediteluje jesenické základní škole. V minulosti s bratránky renovovali věže kostelů v Jedlí, Prostějově a Klášterci. Už se tomu dá říkat tradice. Letos padla volba na Dominikův rodný kraj a Českou Ves, kde se svojí rodinou žije. S těmi štětkami a barvami následovali Dominikova tátu Josefa, který po střeše kostela lítal celé léto.

Dá se pochopit, že z náročného manažerského postu ředitele se dobře utíká k manuální práci, nicméně začátek školního roku se blíží, je potřeba smýt barvu z rukou a hurá do školy.

Jsme napnutí, kam se trio Martin, Lukáš a Dominik vypraví příště, na Jesenicku je ještě dost kostelů :-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.