Top talent gymnázia Jeseník Petr Velc

10.09.2019

Tak tohle je panečku prototyp kluka, který by jednou mohl vystřídat Aleše Holečka v americkém sídle technologického giganta Microsoftu. Dokud bude Jeseník produkovat takovéto borce, nemáme o náš region strach.
Palec nahoru jesenickému gymplu, ale ještě více jeho studentovi, teprve ve třetím ročníku studujícímu Petru Velcovi. Co ten kluk už dnes má ve svém profesním CV, nemají někteří z nás ani týden před důchodem, však si jeho příběh poslechněte.
Petr je už od dětství velmi činorodý, do ZUŠky chodí od pěti let, trénuje na tubu a trombon a taky hraje za Dechový orchestr mladých. Jeho vztah k hudbě vyresultoval v založení kapely Funky Bonkers. Znáte? Muziku zvládá kombinovat se sportem, je náruživý cyklista. Hrozně rád piluje techniku na Rychlebských stezkách, ale pochlubit se může i "etapákem" - za tři dny najel při cestě do Německa 600 kilometrů! Pozor, stále je řeč o zálibách.
Teď pojďme na to, co formuje jeho budoucí kariéru. Je hrdým členem robotického kroužku R.U.R. team a byl u toho, když jeseničtí gymnazisté vyhráli First LEGO League v americkém Detroitu v kategorii Robot design. S touhle partou drží i světový primát, kdy jimi ovládaní roboti zahráli divadelní hru R.U.R.
A přes svůj zájem o technologie se dostal do tréninkového centra Microsoftu, kde se dlouhodobě přes online kurzy, přednášky a neformální setkání s dalšími 29 vybranými talenty zdokonaluje nejen v produktech firmy založené Billem Gatesem. Sbírá certifikáty a zkušenosti, ale hlavně se seznamuje se zajímavými lidmi, což mu skvěle poslouží v budoucí profesi.
O svém dalším směřování, pokud jde o vysokou školu, zatím jen přemýšlí, jistojistě to bude souviset s oblíbenou robotikou, IT a 3D modelováním. Logicky se nabízí i studium v zahraničí. Teď se velmi pokorně chystá sbírat zkušenosti v rodném kraji, rád by spolupracoval s některou z místních firem, kde by se chtěl naučit zase něco nového. Sledujete ten jeho hlad po vědění?
Momentálně Petr říká, že by v Jeseníku jednou rád i pracoval, jenže jak to známe, s takovým životopisem, který bude mít tak za 10 let, to nevidíme úplně reálně. I když kdo ví... třeba založí vlastní byznys.
Smekáme klobouk dolů, co všechno zvládá, jak má o nastoupeném směru jasno a těšíme se, až jeho kvality pocítí i rozvoj Jesenicka.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.