Tomáš Neuwirth na filmovém festivalu

13.11.2019

Několik dobrých zpráv naráz vám přinášíme, kterou chcete slyšet první?
Po sedmileté přestávce se do Jeseníku vrací populární a úspěšný Mezinárodní festival outdoorových filmů. V minulosti nacházel útočiště v Klubu Plíživá kontra (2007-2012), teď si Jeseník musel 7 let počkat na návrat.
A návrat je to vydařený, protože jesenické Kino Pohoda proniklo mezi dalších 33 zastávek, jež festival v České republice má. Jak už název napovídá, je to přehlídka dlouhých i kratších dokumentů, rozhodě by si ho neměli nechat ujít ti, co mají rádi dobrodružství, extrémy, adrenalin, cestování..., protože toho všeho jsou soutěžní snímky plné. Nejlepší na tom je fakt, že všechny ty věci promítané na plátně se staly, všechny zážitky a emoce jsou autentické a bez filmových triků.
A to ještě musíme podtrhnout, že do programu mezinárodního festivalu proklouznul i nám dobře známý úspěšný jesenický fotograf Tomáš Neuwirth. Porotě vybírající z asi 1400 přihlášek ze 120 zemí se líbil dokument Kapitánská regata 2016, což je videosestřih ze závodů v námořním jachtingu v Chorvatsku. Kapitánská regata je jednou z nejpočetnějších českých námořních regat, a tady v akci uvidíte kluky z Jesenicka, kteří závodili pod vlajkou Sudet Nautic. Jak vidno, ani absence moře není pro některé Čechy limitem, johoho.
Do kina si naplánujte cestu někdy mezi středou 20. a sobotou 23. listopadu, Tomášův film poběží ve čtvrtek 21.11. od 17hod., vstupenky stále jsou.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.