Tohle jsou budoucí zakladatelé startupů, doufejme, na Jesenicku

20.02.2024

Studenti jsou v pohodě, ti se úspěchů nepřejí, ale positivJE poněkud dochází slova, protože co originálního jde ještě napsat o neustále se opakujících skvělých výsledcích robotického týmu Gymnázia Jeseník?

V dubnu frajeři letí na světové robotické finále do Spojených států amerických, které pořád považujeme za jednu z nejinovativnějších zemí. Je úplně přirozené, že kluky soutěžní výlet do Dallasu zasáhne a ovlivní jejich profesní budoucnost. Výsledek na samotném VEX Robotics World Championship nebude to hlavní, největší zkušeností pravděpodobně bude to uvědomění, že se kluci z "jakéhosi" Jeseníku mohou poměřovat s celým světem.

Tušíme, že současný R.U.R. tým Jesenicko ztratí, minimálně na dobu vysokoškolských studií a zřejmě i na déle. Právě na základě toho, na čem se během středoškolského studia podílejí, jsou už dnes v potenciálním hledáčku těch nejlepších technologických firem.

Je tedy potřeba zmobilizovat zbývající čas (do maturity) a upevnit u kluků vztah k rodnému Jesenicku, a pak to Jesenicko připravovat na to, aby bylo sto tady umožnit vznik a fungování mladých technologických firem. Dnešní robotici GymJes by měli být zakladateli těchto startupů.

Mimochodem už na gymplu vyrůstá další generace, benjamínci R.U.R. teamu před pár dny vybojovali 4. místo na First Lego League v Olomouci.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): R.U.R. team

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.