Tohle je definitivní obrození Zlatých Hor

10.06.2021

Čím to asi tak je, že kdykoli zaměří redakce positivJE pozornost směr Zlaté Hory, vyvalí se na ni tolik dobrých zpráv? Jestli to ono nebude tím, že je to holt druhé největší město, ve kterém se logicky musí něco dít. Nám ale přijde, že ta investiční ofenziva je nadprůměrná.

Rozhodně tam před nedávnem dokončili víceúčelové hřiště, na kterém se v zimě bude hrát hokej. Ale ten čilý stavební ruch je nebývalý, buď se už rekonstruuje, počítá rozpočet nebo vybírá realizátor. Město je příkladný investor a nakopávač ekonomiky.

Před pár dny byl stavební firmě předán bytový dům č.p. 146, kde se za skoro 16,5 milionů korun odehraje rozsáhlá rekonstrukce. V květnu radní schválili rekonstrukci kaple Svaté Anny na Javorné, opravu povrchu v ulicích Spojovací, Wolkerova a Plynárenská a posvětili hromadu projektových dokumentací k dalším rekonstrukcím městských nemovitostí. Přičtěme k tomu novou komunikaci s chodníky, osvětlením a malým parkovištěm pro rodinné domy na Wolkerově ulici. A v záměrech města je taky oprava polní cesty od hraničního přechodu až k mostu u skladu Správy a údržby silnic. To už je v součtu dost peněz, a hlavně tedy vylepšení města.

Kdo sleduje nadšence zvelebující zlatohorské vlakové nádraží, ten musí definitivně cítit, že tohle město jde správným směrem - cena jeho akcií stoupá.

Díky Zlaté Hory, že přispíváte ke zatraktivňování okresu Jeseník, hodně práce máme všichni před sebou.

Foto (zdroj): město Zlaté Hory

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.