To by pro Jeseníky byla pecka!

01.04.2022

To načasování nemohlo být při pohledu na padající sníh lepší. Náš olympijský výbor na dnešní tiskové konferenci odprezentoval smělý plán, dostat do dvaceti let zimní olympijské hry do České republiky, přičemž se dosti vážně uvažuje o Jeseníkách, jako vhodných horách.

Zdvižené obočí okamžitě vzbudil mezi alpskými lyžaři problém, kde by se tady jel sjezd, na což šéf svazu reagoval prý již podepsaným memorandem mezi majiteli lyžařských areálů Červenohorské sedlo a Filipovice a Lesy ČR. Nabízí se zbrusu nová tříkilometrová varianta ze Sedla do Filipovic.

Do hry se dostává Křížový vrch, kde by mělo dojít k obnově ledového koryta pro sáňkaře a bobisty. Pravděpodobně i skokanské můstky by vyrostly na dohled Zlatého Chlumu, kde kdysi stály. Už teď tušíme obří radost z tábora Fenix Ski Teamu Jeseník, protože běžkařské i biatlonové tratě by byly vybudovány v zóně Za Podjezdem a městu by odpadla plánovaná investice.

Předpokládáme, že v rozhodování svoji roli sehrál i fakt, že Jesenicko mělo letos tři zástupce v Pekingu a možná i to, že Jeseník a Zlaté Hory mají nově umělé ledové plochy. Stále ale zbývá vyřešit mnohá sportoviště, aby mohla být podána přihláška 'Jesenik 2034' :-)

Foto (zdroj): Pixabay
Milí čtenáři, tohle je aprílový žertík positivJE, tak se na nás nezlobte a zachovejte nám přízeň ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.