Tisíc ks pozitiv od positivJE

26.09.2020

Samozřejmě mě 1. ledna 2018 nenapadlo, že o tisíc dnů později budu psát tohle malinké bilancování. Nechci moc obtěžovat svými dojmy, ale zdá se mi, že se za ty 2 roky a 9 měsíců povedlo vybudovat platformu, která ač se nejvíce profiluje jako médium (web, Facebook, Instagram), má snad i nějaký potenciál reálně pomáhat dělat okres Jeseník lepším a nejen o tom psát, jakkoli zábavné to je.
Kde beru tu troufalost? Soudím z vašich reakcí a komentářů (i těch kritických), z počtů lajků a čísel o čtenosti a návštěvnosti, z velikosti fanouškovské základny, z odezvy a interakce, když se potkáme na některé z akcí (nejen) positivJE... Ten impakt je ohromně motivující a zavazující zároveň. A podle čeho já ještě měřím to, jestli je positivJE o trochu víc, než jen facebookový profil na jednu dobrou zprávu denně? Díky aktivitám positivJE jsem se stal součástí týmu Inovačního centra Olomouckého kraje, jehož mantrou jsou inovace a podnikavost. Přes positivJE jsem se dostal ke kariérovému poradenství, v jehož rámci se setkávám s osmáky na šesti základních školách. To kvůli positivJE jsem dostal nabídku podílet se na výzkumném projektu týkajícím se generace Z na Jesenicku. A snad i ty občasné mediální výstupy jsou důkazem toho, že se celostátní média zajímají o to dobré z okresu Jeseník.
Týjo, za dobu existence positivJE jsem napsal už o 114 lidech (dalších nejmíň 200 mě čeká). 15 z nich jsem vzal s přednáškami na positivJE MOTIVATOR. 11 z nich jsem měl na positivJE FESTIVALU. Mnoho z nich jsem vzájemně propojil a hodně z nich jsem zatáhnul do různých aktivit typu positivJE WORKSHOP, IT Komunita apod.
Chápete, že dělám nejlepší práci na světě? Vždyť já se potkávám jenom se zajímavými, úspěšnými, pozoruhodnými, talentovanými či jinak mimořádnými lidmi. Kéž byste s positivJE jako čtenáři zažívali alespoň zlomek radosti, jakou s ním zažívám já :-)
A víte, co je na tom všem asi nejlepší? Že přede mnou (před námi, kteří chcete), je spousta práce, kterou Jesenicko musí odmakat, pokud mu záleží na budoucnosti, perspektivě, kvalitě života, demografické křivce, ekonomické síle, životním prostředí... a všem s tím souvisejícím.
Jeseník je za odměnu! Nezapomeňte.
Napište mi, co mám na positivJE zlepšit (positivje@positivje.cz). 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.