Tip pro talentované jesenické středoškoláky

05.09.2020

Hned zkraje školního roku je potřeba do děcek bušit se zajímavými věcmi, dokud mají hlad po vědění :-) S vědomím toho, že ti nejúspěšnější lidé na sobě pracují opravdu tvrdě, a tak nějak celoživotně, nahazujeme na jesenické středoškoláky informaci o programu Newton, za nímž stojí Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého. Jde o studijní program určený talentovaným středoškolákům, kteří se cítí silní v matematice, informatice, fyzice, chemii nebo biologii. Olomoucká univerzita takovým studentům nabízí bezplatnou možnost napojení se na akademickou sféru dříve, než by se jim to podařilo řádně po maturitě.
positivJE nepochybuje o tom, že minimálně na gymplu a průmyslovce máme koho nominovat, bylo by fajn se ozvat děkanovi ;-) Vždyť i sám Isaac Newton, po němž projekt nese jméno, se na univerzitní studium připravoval od svých 15 let. Motivovaný středoškolák účastnící se programu je ve vybraných předmětech součástí přednášek, seminářů a cvičení, je hodnocen stejně, jako student VŠ. Když nic, alespoň si perfektně osahá vysokoškolské studium, mnohem pravděpodobněji si ale vybuduje znalostní náskok, díky kterému při následném plnohodnotném studiu univerzity bude mít prostor pro nějakou další zajímavou nadstavbu - praxi, stáž, výzkum..., cokoli, co pro jeho kariéru bude užitečné.
Pane Javůrku, pane Viterno, "ukažte prstem" na budoucí naděje, k podání přihlášky potřebují vaši nominaci. Informace pro zájemce visí tady https://badatel.upol.cz/akce/program-newton/.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.