Těžko na cvičišti, lehko na bojišti, ověřili si jeseničtí hasiči na eMku

06.02.2022

Na probíhající olympiádě můžete vidět, jak dokonale připravení sportovci bojují o medaile. Podobně se na své "olympiády" v podobě požárních zásahů připravují zdejší hasiči. Vše s nadějí, aby 'zápasů' bylo co nejméně, leč s vědomím, že nějaké budou.

Naposledy si jeseničtí záchranáři natrénovali zásah v prostorách školy, když si vyhlásili cvičný požární poplach na jesenické Střední průmyslové škole. Dělo se tak v budově odborného výcviku, kde je plno technologií a drahých strojů, taky tlakové lahve ve svařovně, ale hlavně jsou učebny a dílny plné studentů a pedagogů!

Dýmovnice položená v prostorách svářecí školy sice způsobila šok u nic netušících děcek, ale pohotové kantory zastihla s chladnou hlavou, když evakuovali učně a přivolali záchranáře. Následně ke škole najely tři požární vozy profesionálních hasičů a začala scéna jako z akčního filmu. Jasně, že chlapi v nehořlavých oblecích zvládli najít všechny osoby a poskytnout jim první pomoc, uhasit požár a zajistit tlakové lahve, taky si ale po kolikáté už ověřili, že trénink je důležitý, tím spíše v jejich práci, kde někdy jde o život.

Vedení školy si otestovalo schopnost reakce, požární team si vyzkoušel schopnost akce.

Foto (zdroj): SPŠ Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.