Terka Koukalová se dvěma kolekcemi na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

05.05.2021

Tak pozor, bude-li někdo hledat osobnost Jesenicka za rok 2021, akcie dost vysoko bude mít Tereza Koukalová, aktuálně studentka zlínské Univerzity Tomáše Bati (UTB). Její pouť za snem z Kunštátu přes Filipovice a Liberec až do Zlína, jsme čtenářům positivJE přinesli 20. ledna 2021. Teď jsme tu se žhavou novinku z oděvního byznysu - tahle talentovaná módní návrhářka byla dvojnásobně přítomna na největší módní události v České republice - Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2021!

Tahle světová show na předváděcích molech dává příležitost pečlivě vybraným designerským nadějím Česka a Slovenska, těm vůbec nejlepším nabízí mezinárodní přesah. Fashion weeků probíhá po světě několik, třeba v New Yorku, Sydney, Moskvě..., účast na tom pražském je jejím dosavadním vrcholem a jistojistě odrazovým můstkem. Nehledě na to, že kolekce mladých návrhářů přímo u mola (online) sledují redaktorky a redaktoři světových médií, jako jsou například Vogue Italia, W Magazine, Nowfashion aj.

Terka byla v unikátní dvojroli, když prezentovala hned dvě své kolekce. V čase bakalářského studia na liberecké technice připravila soubor TOUCH of NATURE (předvedla 4 modely), ta je především o lnu a jeho autorském potisku přírodními barvami, jejichž vývoj si Tereza tvrdě odpracovala. Kdo by to chtěl zkusit, tak kurkuma, borůvky a řepa se hodí. Novější kolekce BLOSSOM OUT (předvedla 3 modely), kterou zmákla na UTB distančně, je opět 100% osobitým projevem inspirovaným přírodou - rozkvetlými květy, k nimž se přidává ještě eko přesah v podobě 'zero waste' módy. Na ní autorka možná naznačuje, jak může vypadat budoucnost komerční produkce oděvů, protože i tam se do popředí dere udržitelnost výroby.

Jako někdo, komu je nejlíp v triku a džínách, nemůžeme vynášet velké soudy, ale současná pozice Terezy Koukalové na českém fashion písečku nám přijde více než nadějná, hrozně moc si přejeme, aby z toho byla vlastní značka, ideálně se základnou na Jesenicku, ostatně jak si to trošičku i Terka sní. Sledujte její Instagram.

Foto (zdroj): Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2021

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.