Tělocvikáři gymplu vás vyzývají na souboj

11.06.2020

To si asi pamatujete ze školy, že tělocvikáři bývají většinou nejvíc v pohodě učitelé, teplákovka na vypracovaném těle, píšťalka v puse... Sedí to i na duo sporťáků Emila Vodáka a Jirku Pavelku (bez píšťalky a teplákovky s vypra... nechme to být), kteří mají na starosti kondici žáků Gymnázia Jeseník.
Zřejmě během koronavirového úklidu v nářaďovně v hlavách upekli jednu zábavnou výzvu 'Překonej svého tělocvikáře', v němž jde o takový neformální atletický trojboj (sprint na 60 metrů, skok daleký, běh na 1000 metrů), s cílem dosáhnout lepších hodnot, než se povedlo Emilovi a Jirkovi. Hozená rukavice primárně pro gympláky, ale zajímavý sportovní apel dolehl i na některé rodiče studentů, a dokonce i sportující veřejnost nemající nic společného s gymplem. Až do konce školního roku můžete každé pondělí, středu a pátek od 10 do 12 hod. a v pondělí taky od 17.30 do 19.30 zkoušet svoji výkonnost. A víte, co máte překonat? Emil dal 60 metrů za 8,9 sekund, Jirka za 8,0. Emil v pískovišti doskočil na 342 cm, Jiří 415 cm. A konečně kilák zvládnul Emil Vodák za 4.30 minut, Jirka Pavelka za 3.29 minut.
Bitva veřejnosti s tělocvikáři vyvrcholí a bude vyhlášena v neděli 28.6., kdy se možná i Emil pokusí vylepšit časy, protože nám říkal, že cítí, jak mu teď jde forma nahoru. Pěknou videoupoutávku na výzvu udělat David Svoboda z kvarty A, mrkněte na FB GymJes :-)
Kdo máte sportovní choutky, zajděte otestovat nový atletický ovál, jímž gympl disponuje a změřte síly se dvěma cool kantory.

Foto (zdroj): archiv Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.