Tančírna Račí údolí hostí mezinárodní filmový festival

11.07.2021

Až vám zase někdo bude tvrdit, že 'tady zdechl pes', povězte mu třeba o mezinárodním filmovém festivalu Blacksphere, jehož jedinou českou "zastávkou" během léta bude ikonická Tančírna v Račím údolí.

Její nový dramaturg Zdeněk Jurčík má ty největší ambice, pokud jde o světovost kultury prezentované na místě s tak silným geniem loci, přivedení přehlídky filmů sem k nám znamená solidní zářez.

Série kulturních akcí Open Air Blacksphere vychází z proslulé online přehlídky nezávislých filmů promítaných v několika zemích světa. V Račáku to svým způsobem vyvrcholí, neboť pouze v České republice - Tančírně u Javorníku, proběhne v pěti termínech (10.7., 13.7., 20.7., 3.8. a 10.8.) pět audio-vizuálních akcí odpovídajících světovým standardům, jimž hlavní obsah obstará pět nejlepších filmů festivalu.

Říkat tomu 'letní kino' znamená nepřiznat vám pestrost programu, protože vedle filmů se můžete těšit na koncert, vernisáž, rozhovory s tvůrci, na přednášky... zkrátka skvěle strávený letní večer v úžasných kulisách.

Kulturní obec je nadšená, třeba vědci z Knihovny Akademie věd ČR v Tančírně během festivalu odtajní svůj nový mezinárodní projekt Knihovědní detektivové. V něm se vědci spojili s umělci, diváci v Tančírně se od nich doví více o výrobních postupech animace, a dost možná si upevní svůj vztah ke knihám a knihovnám ;-)

Obohaťte své životy, užijte si kulturní léto, děje se toho tady hrozně moc.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.