Tančírna dá sezónu 2020 jedině s vámi

26.04.2020

Koho tady máme přesvědčovat o tom, jakým klenotem je pro Jesenicko Tančírna v Račím údolí? Secesní budova je už přes sto let vyhlášeným výletním místem Javornicka a po svém restartu v roce 2015 tohle úžasné místo zažívá plodné období. Za těch pět let se etablovala a plnohodnotně zabudovala do regionálního kalendáře kulturních a společenských akcí, na které se k Javorníku sjíždějí lidé nejen z celého Jesenicka.
Letmý pohled do nedávné historie ukazuje, kolik koncertů, vystoupení, plesů, workshopů, přednášek, jarmarků... už tady proběhlo. Do toho nezapomeňme na kavárnu a informační centrum, ty funkci Tančírny rozšiřují velmi užitečným směrem.
Jenže teď má Tančírna v Račím údolí starost. Kultura a společenský život, který v tuhle dobu obvykle přináší peníze, vinou vládních opatření utichl a podle slov Zdenky Morávková to vážně ohrožuje budoucnost kulturního centra. Tančírna si vás dovoluje oslovit s laskavou prosbou o libovolný finanční dar, jestli chcete, jímž byste podpořili kulturní a komunitní život tohoto místa. Ale nechce to po vás zadarmo!
Jako určitou protihodnotu vám předkládá svůj příběh v podobě obrázky doprovozené audioknihy, kterou podle textu Pavla Macháčka namluvila herečka národního divadla Zuzana Černá. Je docela možné, že přes tohle povídání si k Tančírně získáte hlubší vztah a případný finanční příspěvek vám bude dávat větší smysl. Třeba.
Sázíme na to, že Jesenicko je semknuté, a jako už tolikrát si pomůže, Tančírna v Račím údolí chce být i nadále vašim cílem výletů a zastávek, kde to žije.
Tak zapalte svíčku, nalijte dvojku vína a zaposlouchejte se do příběhu z Račáku, komu to přijde jako dobré, přispěje na tenhle účet 115-776410277/0100. Děkujeme vám.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.