Talenti ZUŠ Jeseník hráli s Českou filharmonií

17.06.2019

O muzikálnosti Jesenicka už jsme psali dříve, o skvělé práci Základní umělecké školy Jeseník taky. Touhle institucí prošly tisíce dětí, které zde ovládly hudební nástroje, zdokonalily se v malování, naučily se vystupovat na divadle a tak podobně.
Máme tady čerstvý úspěch jesenické hudební líhně. Tři talentované žačky ZUŠ si včera zahrály na mimořádném koncertě v pražském Rudolfinu, kde se na hodinu staly hráčkami České filharmonie. Jde o zajímavý projekt, v němž si už šestým rokem čeští filharmonici vybírají ty nejlepší žáky ZUŠ z celé republiky, se kterými pak postaví jednorázový orchestr (28 filharmoniků, 59 dětí).
Jeseník včera v Praze reprezentovaly na příčnou flétnu hrající Hana Mašková (členka Dechového orchestru mladých, čerstvá maturantka jesenického gymplu, přijatá na konzervatoř do Pardubic),) talentovaná Veronika Kurdelová ovládající violu (členka Smyčcové orchestru Jeseník, studující na Gymnáziu Jeseník), trio doplnila Anežka Konečná skvěle hrající na housle (členka Smyčcového orchestru Jeseník, studentka zdejšího gymnázia).
Holky si v neděli zahrály pod vedením Petra Altrichtera, a to Johannese Brahmse, Vodníka od Antonína Dvořáka a Vltavu Bedřicha Smetany.
Určitě super zážitek, který je namotivuje k dalšímu tréninku a třeba jednou budeme chodit na koncerty do slavných sálů některé z nich.

Foto (zdroj): Jorge Royan

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.