Sýry a mléčné výrobky z Domašova

25.11.2018

Po čase vás s positivJE zavedeme k dobrému jídlu, tedy přesněji řečeno surovinám, z nichž se dá něco chutného připravit. Sýrárna a fakticky i mlékárna v Domašově je pokračovatelkou mnohaleté tradice výroby sýru, jen dneska se tak děje ve spolupráci s moderními technologiemi.
Manufaktura patřící do skupiny Zemědělského družstva Jeseník se zabývá zpracování kravského, kozího a ovčího mléka, které si obstarává z vlastních chovů. Sezónní kozí a ovčí mléko je používáno hlavně jako surovina pro populární sýr Běla, mléko od krav slouží k výrobě širší palety mléčných produktů, jakou jsou tvaroh, máslo, několik variací sýru Běla a různých příchutí jogurtů ve skle i kelímku. Většina z výrobků získala ocenění Regionální potravina nebo Originální produkt - Jeseníky, a nejen díky tomu se v regionu těší i v konkurenci supermarketového mléčného sortimentu solidní poptávce. Sýr Běla, vlajková loď sýrárny, v grilované podobě dostanete v desítkách restaurací po celé ČR.
Nakupovat můžete v mlékomatech, přímo v ZD Jeseník anebo si zboží lze objednat i s dovozem přímo ve výrobě. Koupí zaručíte sobě zdravé a kvalitní suroviny do svých chladniček a podpoříte výrobce Made in Jeseníky.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.