Světový šampionát v rýžování zlata přiklepnut v roce 2024 Zlatým Horám

19.04.2023

Jsou na Jesenicku věci, které dosahují parametrů světové úrovně a které sem dokáží přitáhnout světové věci. Podobně, jako kdyby České republice přiklepli pořádání olympiády, můžou slavit Zlaté Hory, protože jim mezinárodní asociace přidělila Mistrovství světa v rýžování zlata 2024.

Po čtrnácti letech se do Zlatokopeckého skanzenu vrací šampionát, jehož konání je velkou odměnou všem, kteří se na vzniku a provozu hornické osady podílejí. Závodní rýžoviště se od 19. do 24. srpna příštího roku zaplní zlatokopy z celého světa. Pro město a region super příležitost se odprezentovat lidem z mnoha míst zeměkoule. Ta akce jde nad rámec běžného cestovního ruchu, účastníci budou někde bydlet, někde se stravovat, někde nakupovat suvenýry, někde se o zážitcích zmiňovat… ;-)

Raději se nám nepřiznávejte, pokud nebyly, my totiž skoro automaticky předpokládáme, že jo. Že jste už byli ve Zlatokopeckém skanzenu s replikami středověkých mlýnů, hornického srubu a strážní věže. Pokud se teď červenáte, že jako nebyli, tak honem plánujte výlet. Jestli se to tamnímu okrašlovacímu spolku povede, tak to půjde i vlakem, se zastávkou U Zlatorudného skanzenu.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.