Světový koncept Restaurant day v Jeseníku

16.02.2018

Gastronomie je na Jesenicku doma, o tom není pochyb. Máme zde dvě střední školy, připravující budoucí kuchařky a kuchaře. Je tu mnoho restaurací, z nichž některé dělají kuchařskému cechu dobrou vizitku. Nic z toho ale nezabránilo dnes už světové akci, aby zde zapustila kořeny. Řeč je o největším 'food festivalu' na světě Restaurant Day. Na něm má každý z vás šanci otevřít si vlastní jednodenní restauraci a předvést své kulinářské umění návštěvníkům. Jídlo připravíte doma a následně jej vydáte v místě konání přehlídky.
Koncept Restaurant Day vzniknul v roce 2011 ve Finsku a od té doby se tohoto karnevalu domácího jídla zúčastnilo okolo 4 miliónů hostů z přibližně 80 zemí světa. Jeseník se připojil v únoru 2014, v rámci České republiky těsně za Prahou a Brnem. Akce má každý rok vypsány 4 pevné termíny, takže Restaurant Day v Jeseníku https://restaurant-day-jesenik.webnode.cz/se koná souběžně v dalších desítkách zemí. Není to zajímavá představa?
Jestli rádi ochutnáváte, ať zvedne ruku, kdo ne, máte možnost zajít na jesenický Restaurant Day tuto neděli 18.2. od 10hod. na náměstí Svobody.
Jo, tato jednodenní pohostinství nejsou v systému EET, účtenku po nich prosím nepožadujte

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies